What's happening?

Źródło filmu 0 Views Zgłoś błąd

  • Obejrzyj zwiastunyoutube.com

Zaloguj się

Nowy użytkownik? Załóż konto

Błędny login lub hasło.
Nie masz konta?

Już teraz obejrzyj zwiastun i sprawdź listę źródeł gdzie dostępny jest cały film

Czas krwawego księżyca film

Czas krwawego księżyca film

Chciwość to zwierzę, które łaknie krwi.Oct. 18, 2023USA206 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Opis filmu:

Za sprawą genialnego reżysera Martina Scorsese powstał właśnie wybitny Czas krwawego księżyca film online (z ang. Killers of the Flower Moon), który swoją światową premierę miał bagatela rok wcześniej. Konkretniej był to dzień 20 maja 2023 roku. W Polsce natomiast na tę odsłonę było nam czekać dokładnie pół roku. W dniu 20 października miała miejsce w naszym rodzimym kraju premiera kinowa tego jakże wielkiego hitu.

Jaki jest styl oraz jaki był twórcy Martina dotychczas oraz jakie ma powiązanie z opisywaną produkcją?

Bardzo charakterystycznym dla niego był jego unikalny styl tworzenia scenariusza. Przez naprawdę wiele długich lat przybliżał nam obraz dynamicznych, szybko zmienijących się kadrów filmowych. Jest to tak dosadne że aż czasami możnaby pomyśleć że cała akcja zmienia się za szybko „za mrugnięciem okiem”. Niezwykle istotną kwestią w filmie są rozbudowane dialogi oraz relacje między aktorami. Autor i w przypadku produkcji Czas krawego księżyca online nas nie zaskoczył w sposób, który by negowały wcześniej opisane wartości twórcze. Można by nawet pokusić się o określenie że pnie w zaparte i nie zamierza pod tym względem zwalniać. Nic dziwnego zresztą, ponieważ zgodzicie się że jeśli dany element dzieła, jego styl trafia do odbiorców to znaczy że jest na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu, prawda? Sukcesem, który tutaj mamy na myśli jest właśnie ten Czas krwawego księżyca cały film 2023.

Czy Czas krwawego księżyca vider zyskał tylko nominacje czy jednak nagrody również?

Ten kryminał zyskał naprawdę pokaźną ilość godnych podziwu osiągnięć. Nie tylko zdobył nagrodę Złotego Globu, ale również był nominowany do Oscara aż w dziesięcu kategoriach, BAFTA w 9 oraz w Satelitach w 11. Konkretniej Złoty Glob został zdobyty za sprawą Lily Gladstone jako najlepsza aktorka w dramacie. Film a właściwie ekranizacja jest jeszcze dość świeży. Dlatego też nie jest powiedziane że liczba nagród czy nominacji nie będzie zwiększona w kolejnych tygodniach czy miesiącach. No dobrze, ale użyliśmy określenia „ekranizacja”. Nie stało się to zupełnie bez powodu. Jest to przeniesienie akcji książki Granna Davida o tym samym tytule na ekran. Aczkolwiek w przypadku tej literatury nie obyło się bez można by powiedzieć kontrowersji. W stanie jakim jest Oklahoma (granicząca ze stanami Kolorado i Kansas, Arkansas i Missouri, Nowym Meksykiem oraz Teksasem) jest wręcz zakazana w szkołach na lekcjach.

Czym były spowodowane restrykcje nałożone w uczelniach na tę pozycję artystyczną?

W latach 20 wieku dwudziestego bardzo dotkliwie, dosadnie ukazany był stosunek Amerykanów do ludu Osagów. Wykazują się oni zasługującym na pogardę rasistowskim światopoglądem. Prawdopodobnie powodem jest ich majętność. Stali się ludem mogącym pochwalić się nadwyraz wzmożonym bogactwem – w czas krwawego księżyca lektor pl było to bardzo wrażliwą kwestią. Te środki finansowe były dla nich dostępne za sprawą położenia geograficznego. Konkretniej chodzi o potężne złoża obwitujące w naftową ropę. Aktualnie wykorzystuje się ją jako paliwo do samochodów, oleje do smarów, woski, zabawki, opony, asfalty a nawet jego półprodukty spotyka się w lekarstwach.

Na czym skupia się akcja w tej bogatej we wrażenia produkcji?

Reżyser ogromną wagę postanawia skupić na przeżyciach Ernesta Burharta. Swoją drogą postać tą gra znany zapewne przez każdego aktor Leonardo DiCaprio (najbardziej znany chyba z roli w „Titanic”). W filmie ukazuje się go jako uczestnika pierwszej wojny światowej, a właściwie weterana. Drugą niezwykle ważną postacią jest jego wujek William Hale. Grany również przez niejednemu znanego nawet z nazwiska Roberta De Niro.

Czasy w których rozgrywała się akcja nie była łaskawa dla Indian i pozostałych plemion. W otoczeniu nie było obowiązującego jakiegokolwiek prawa. Nikogo nie interesował nawet fakt że kolejny i kolejny człowiek jest zabijany w brutalny sposób. W skutek tego rząd położony w Waszyngtonie zdobyły się na to aby zaostrzyć kontrolę w tym regionie. Wezwało organizację Federalnego Biura Śledczego. Miało ono kontrolować zbrodnie popełniane na tym terenie. Agenci FBI wraz dowodzącymi nimi Tomem White’m mają za zadanie dowiedzieć się jak dochodzi do tych licznych zabójstw.

Na zakończenie chcielibyśmy jeszcze podzielić się naszymi spostrzeżeniami na temat opisywanego dzieła.

Zapewniamy że jeśli nie wiesz gdzie obejrzeć film czas krwawego księżyca to możesz skorzystać własnie ze strony internetowej na której się znajdujesz. Czas poświęcony na jego poszukiwanie do obejrzenia online z całą pewnością zrekompensują przeżycia towarzyszące przy oglądaniu. To naprawdę bardzo mocny gracz na rynku jeśli chodzi o produkcje filmowe. Jednak jedna uwaga. Jeśli przywykłeś do tego że przeciętny film trwa około 1.5h to zaskoczy Cię to na jaki czas ta produkcja wyrwie Cię z rzeczywistości. Jest to ponad 2 razy więcej bo aż trzy i pół godziny. Wiele tutaj jest obrazów okrucieństwa, jednak jest coś co rozwiewa tę sielankę. Mowa o elementach humorystycznych. Dzięki temu panująca atmosfera jest w rozwiewana w przyjemny sposób. Film online przyczynił się do jeszcze lepszego postrzegania Martina Scorsese. Jest on naprawdę w rewelacyjnej formie. Mamy wrażenie że z roku na rok jest w co raz lepszej kondycji.

W bardzo dobry sposób ukazuje się też obraz Ameryki nowoczesnej. Wszystkie inne produkcje zostały daleko w tyle pod tym względem. To prawdziwy biały kruk aktualnej dekady. Jest to jeden z wytworów artyzmu, którego aż wstyd byłoby nie obejrzeć. Ten reportaż książkowy (bo tak można go nazwać) ukazuje też swego rodzaju przewrotność jak i bunt artystyczny. Martin żongluje westernem i charakterystycznymi dla niego elementami. Jak w wielu filmach również w tym pojawiają się napoje alkoholowe. Osedżowie od niego nie stronią. Ważnym jest tylko znać umiar i nie naśladować wszystkiego co widzimy na ekranie. W Czasie krwawego księżyca po polsku występują renomowani aktorzy, bez których nie mogło się to nie udać. Widzimy że z każdej sytuacji jest wyjście nieważne jaka by ona nie była.

Czas krwawego księżyca film
Czas krwawego księżyca film
Czas krwawego księżyca film
Czas krwawego księżyca film
Czas krwawego księżyca film
Czas krwawego księżyca film
Czas krwawego księżyca film
Czas krwawego księżyca film
Czas krwawego księżyca film
Czas krwawego księżyca film
Oryginalny tytuł Killers of the Flower Moon
Ocena IMDb 7.7 190,839 votes
Ocena TMDb 7.5 2,260 votes

Reżyser

Ellen Kuras
Reżyser

Obsada

Leonardo DiCaprio isErnest Burkhart
Ernest Burkhart
Lily Gladstone isMollie Burkhart
Mollie Burkhart
Robert De Niro isWilliam Hale
William Hale
Jesse Plemons isTom White
Tom White
John Lithgow isProsecutor Peter Leaward
Prosecutor Peter Leaward
Brendan Fraser isW.S. Hamilton
W.S. Hamilton
Udostępniono0

Podobne produkcje filmowe:

Dobrzy nieznajomi film online
John Wick 4
Suzume 2022 cały film online po polsku
Oppenheimer
Nigdzie
Cudowny chłopak Biały ptak cały film
Chłopiec i czapla dubbing pl online
Obsesja 2023 cały film * Online * Gdzie obejrzeć

Zostaw komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published